Skip to main content

NOVAGRIM

Fresh Fruit Importer & Vegetable Supplier since 1999
NOVAGRIM HOMEPAGE
ENGLISH
FRANCAIS
ESPAÑOL
TÜRKCE
Ana sayfa
Misyon
Firma
Neden domates?
Domates
Kiraz
Incir
Meyve
Sebze
Sogan-Sarmisak
Fiyatlar
Iletisim
Blog
Foto galeri
Posta
UTC Zaman dilimleri
STATISTICAL DATA
FRENCH FRUIT IMPORTS
SITEMAP
 

 

 

NOVAGRIM

HAKKINDA

 

      

VIZYONUMUZ VE MISYONUMUZ

Dünyanin en büyük sebze - meyve hali olan Paris-Rungis Sebze ( M.I.N de RUNGIS ) halinde ve Fransa genelindeki süpermarket zincirlerine ve satin alma merkezlerine ve Avrupa'ya Türk ürünlerini daha iyi tanitmak ve müsterilere istedikleri kalitede ve normlarda ürün temin etmektir.

 

NOVAGRIM olarak ithal ettigimiz sebze ve meyvelerin tohumundan dikimine, dikiminden hasatina, hasatindan paketlenmesine ve Fransa'ya kadar nakliyesine özen göstermek ve süreklilik kavramiyla Türk üreticileri ve ihracatçilari ile profesyonel bir isbirligi kurmaktir. Amacimiz kaliteden ödün vermeden hem müsterilerimizle hem de Türkiye'deki üretici ve ihracatçilarla uzun vadeli çalisma ortamlari yaratip, kaliteli, sertifikali ( HACCP, GLOBALGAP, ISO, BRC ) ve akilli tarim teknikleriyle üretilmis Avrupa standartlarina uygun sebze ve meyve pazarlamaktir.

                                                                                                      

 

         

 

 

DÜNYANIN EN BÜYÜK

SEBZE - MEYVE HALI

PARIS - RUNGIS TOPTANCI HALI

(M.I.N de Rungis)

 

 

 

 

265 hektar arazi üzerine kurulu Paris-Rungis hali 18 milyon tüketiciye servis vermektedir. Bu rakkamin 12 milyonu Paris ve yakin çevresinden gelmektedir. Paris ve yakin çevresi ( 150 km ) sebze meyve ihtiyacinin %50 sini buradan temin etmektedir. Yillik cirosu 7,5 milyar euro olan Paris-Rungis halinde 2006 yilinda 1.6 milyon ton, 2007 yilinda 1.58 milyon ton ve 2008 yilinda da 1.475 milyon ton ürün tüketilmistir. Bu tonajlarin ortalama 1 milyon tonunu yas sebze ve meyve satislari olusturmaktadir. Hal içerisinde 1 280 firma ve 12 500 kisi calismaktadir. Bu firmalardan 450 tanesi toptancilardan olusurken çalisan kisilerin 7 350 si toptanci firmalarda çalismaktadir. Hergün düzenli olarak gelen alici sayisi 22 000 kisi olan hale yine her gün 26 000 arac ve 3 000 TIR girmektedir. Paris-Rungis ( M.I.N de Rungis ) toptanci halinin 7.5 milyar euroluk yillik cirosunun % 70 ini toptanci firmalari gerçeklestirmektedir.

 

 

 

Neden  www.novagrim.com  sitesini düzenli olarak ziyaret etmelisiniz ?

 

 

Sitemizde düzenli olarak Fransa pazari ve bilhassa Paris-Rungis Toptanci hali istatistiklerini ve bazi ürünlerin günlük hal satis fiatlarini ( domates - yesil fasulye - yesil biber -pirasa -avokado - enginar - kuskonmaz-kiraz- incir -kivi - nar -portakal-mandalina- limon - greyfurt - seftali - kayisi-nektarin-çilek-erik-kavun-karpuz-yesil salata-sogan -sarmisak- patates ... ) her gün görebileceksiniz. Bunun yanisira da Fransa'ya ve Paris haline ithal edilen diger birçok meyve ve sebze ürünlerinin de yıllık istatistiklerini görebilecek ve Fransa pazari hakkinda bilgi sahibi olmus olacaksiniz.

 

 

 

 

 Fransa Rungis günlük hal fiatlari

 

     ( üstteki baglanti size yeni bir penecere açar )

 

 

 

1999 yilindan beri profosyonel bir anlayisla yas sebze ve meyve ithalati yapmaktayiz.Üreticilerin ve ihracatcilarin böyle bir siteye ihtiyaci olabilecegini düsündügümüz için 2007 yilindan itibaren bu siteyi hazirlama kararini aldik.Sitemiz 2007 yılından beri hem yıllık yaş sebze ve meyve istatistiklerini hem de günlük hal toptan satış fiatlarini sizlere sunmaktadir.

 

 

 

  

 

Sol kolondaki "FIATLAR" sayfamizda belirtilen toptan fiatlar NOVAGRIM'in  ithal ettigi yas sebze ve meyvelerin yanisira Fransiz çiftçilerin ürünlerini ve toptanci ya da ithalatçi firmalarin degisik ülkelerden ithal ettigi yaş sebze ve meyve ürünlerini kapsamaktadir.

 

 

 

 

Mevsimlere göre bu ürünlerin ithal edildigi ülkeler ise Amerika, Avustralya, Arjantin, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Burkina Faso, Çin, Fas, Fildişi Sahili, Gana, Güney Afrika, Hindistan, Hollanda, Honduras, İran, İspanya, İsrail, İtalya, Kanada, Kenya, Kıbrıs, Kolombiya, Kosta Rika, Litvanya, Macaristan, Madagaskar, Mali, Meksika, Mısır, Moris Adaları , Paraguay, Peru, Polonya, Portekiz, Reunion Adaları, Romanya, Rusya, Senegal, Şili, Suriye, Tunus, Türkiye, Ukrayna, Uruguay, Ürdün, Yeni Zelanda, Yunanistan gibi ülkelerdir.

 

 

  

TÜRKIYE - FRANSA IHRACATLARI

 

Fransa'ya ihracat konusunda her türlü taze sebze ve meyve ile ilgili olarak bizlerle asagidaki telefon, faks, Skype numaralarini ya da mail adreslerini kullanarak irtibat kuabilirsiniz.

NOVAGRIM

TELEFON

+ 33 1 46 73 02 52

 

FAKS

+ 33 1 46 73 02 53

 

CEP

+ 33 6 10 10 43 21

 

SKYPE : umit-fransa

 

e-posta 1 :

 

e-posta 2 :

 

 

 

 

 

Adresimiz:

 

47 rue Marcel Dassault

92100 Boulogne - FRANSA

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

Ana sayfaya dönmek için tiklayiniz